شرایط حمل خودرو با قطار

برای حمل خودرو با قطار چه باید کرد؟

همان‌طور که برای استفاده از قطارهای مسافری بلیط تهیه می‌کنید برای استفاده از واگن‌‌های حمل خودرو هم باید بلیط تهیه کنید. در صورتی که بلیط شما گم شود، طبق مقرارت بلیط المثنی برای شما صادر می‌شود.

شرایط تحویل دادن خودرو در مبدا

اگر قصد دارید خودروی خود را با قطار به شهر دیگری بفرستید باید در بازه زمانی 8 صبح تا حداکثر 3 ساعت مانده به حرکت قطار بلیط را خریداری کنید. موقع تحویل دادن خودرو باید مدارک شناسایی مالک، سند و کارت مالکیت خودرو را به همراه داشته باشید. علاوه بر بهای بلیط قطار لازم است حق بیمه خودرو را به شرکت ریلی بپردازید. حق بیمه خودرو بر مبنای درصدی از ارزش خودروی شما به صورت جداگانه محاسبه می‌شود.

اگر خودروی شما در زمان تحویل خاموش، معیوب یا تصادفی باشد شرکت ریلی آن را قبول نخواهد کرد و هنگام تحویل خودرو به انبار شرکت ریلی، باید موجودی بنزین یک سوم باک شما باشد.

چنانچه خودروی شما گذر موقت باشد، در صورتی بلیط حمل خودرو صادر خواهد شد که زمان مجوز عبور آن به پایان نرسیده باشد.
پیش از آنکه اقدام به خرید بلیط کنید بهتر است قوانین و مقررات را به دقت مطالعه کنید و توجه داشته باشید که اگر ارتفاع خودروی شما 158 سانتی‌متر و عرض آن از 180 سانتی‌متر بیشتر باشد، انبار خودروی شما را تحویل نخواهد گرفت.

اگر وسیله‌ای به جز جک و زاپاس در خودروی شما باشد، شرکت ریلی هیچ مسئولیتی در حفظ آن ندارد به همین علت هنگام پذیرش خودرو، انبار خودروی شما را بررسی می‌کند و هیچ گونه بار و وسیله اضافی در خودرو را نمی‌پذیرد.

توجه داشته باشید که برای رعایت ایمنی سر باتری خودرو در مبدا جدا می‌شود و در مقصد دوباره روی خودروی شما نصب می‌شود.
اگر خودرویی که قرار است حمل شود شخصی نیست و متعلق به سازمان یا نهاد است، داشتن معرفی نامه از سازمان ضروری است. برای خودروهای صفر کیلومتر که هنوز شماره نشده‌اند، 6 رقم آخرشماره شاسی به جای شماره پلاک درج می‌شود و لازم است برگه فروش تحویل داده شود.

 

شرایط تحویل گرفتن خودرو در مقصد

 

بعد از رسیدن خودرو به مقصد باید ظرف 24 ساعت خودروی خود را با ارائه کارت ماشین و کارت شناسایی معتبر تحویل بگیرید در غیر این صورت باید هزینه توقف و انبارداری را پرداخت کنید. هزینه نگهداری خودرو بعد از 24 ساعت اول تا 6 روز روزانه 15000 ریال و از روز هفتم به بعد روزانه 30000 ریال محاسبه می‌شود.

 

خودرو را فقط شخصی می‌تواند تحویل بگیرد که در بارنامه حمل خودرو به عنوان تحویل گیرنده معرفی شده باشد، در غیر این صورت خودرو تحویل داده نمی‌شود. بدیهی است که فرد معرفی شده برای تحویل گرفتن خودرو باید کارت شناسایی معتبر ارائه دهد.

 

جبران خسارت

 

در صورتی که شرکت ریلی در تحویل خودرو در مقصد تا 24 ساعت تاخیر داشته باشد، 50 درصد از بهای بلیط بازگردانده می‌‌شود و در صورتی که خودرو در مقصد تحویل داده نشود، 100 بهای بلیط به متقاضی بازگردانده می‌شود.
برای دریافت خسارت لازم است با همراه داشتن کارت شناسایی معتبر و بلیط چاپ شده به یکی از نمایندگی‌های فروش بلیط قطار مراجعه کنید.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.