ترانزیت فرودگاهی چیست؟

 

اشتیاق رسیدن به مقصد برای همه دلچسب و شیرین است، اما زیاد بودن طول پرواز ممکن است خیلی برای شما خوشایند نباشد، پروازهایی که در یک یا چند کشور توقف دارند معمولاً مسافران را کمی خسته می‌کنند، به این توقف موقت و زمان انتظار برای پرواز بعدی به اصطلاح ترانزیت فرودگاهی می‌گویند. در این مقاله سعی کرده‌ایم که توضیح دهیم برای استفاده مناسب از زمان و استراحت کافی هنگام ترانزیت فرودگاهی چه کارهایی انجام دهید.

ترانزیت فرودگاهی چیست؟

آن دسته از افرادی که مدام در سفر هستند با این اصطلاح آشنایی کامل دارند. مسافرینی که پروازهای طولانی دارند و یا برای رسیدن به مقصد پروازهای دارای توقف را انتخاب می‌کنند، بایستی زمانی را برای تعویض هواپیما، انجام کارهای مربوط به پرواز بعدی، مانند گرفتن کارت پرواز و یا در برخی از موارد جابجایی بار، در سالن ترانزیت هواپیما سپری کنند. این زمان سپری شده در سالن ترانزیت را ترانزیت فرودگاهی می‌گویند. به دلیل اینکه مسافران به طور موقت و فقط تا رسیدن زمان برای پرواز بعدی در سالن ترانزیت اقامت دارند، رعایت برخی از نکات در این خصوص ضروری است:

اگر زمان ترانزیت شما بین پروازها کم است به نکات زیر توجه کنید:


بعد از خرید پرواز، در انتخاب صندلی دقت کنید و صندلی را انتخاب کنید که کمترین فاصله با درب خروجی را داشته باشد تا بتوانید زودتر از بقیه مسافرین از هواپیما خارج شوید.

توجه داشته باشید که شما برای مقصد بعدی مجدداً باید کارت پرواز دریافت کنید، پس دقت کنید که این کار را در اسرع وقت انجام دهید و گیت خروجی کنترل گذرنامه را درست انتخاب کنید.

شما زمان زیادی ندارید، بنابراین تا جایی که امکان دارد از گشتن در free shop فرودگاه اجتناب کنید، چرا که ممکن است سرگرم خرید شوید و پرواز خود را از دست بدهید


اگر زمان ترانزیت شما بین پروازها زیاد است می‌توانید کارهای زیر را انجام دهید:

 

در پروازهایی که ترانزیت بین مسیرها بیشتر از 8 ساعت باشد و شما نتوانید پرواز دیگری با ترانزیت کمتر انتخاب کنید، ایرلاین موظف است هتل و یا محل استراحتی را برای مسافر آماده کند، پس شما می‌توانید استراحت کافی در محل مناسب داشته باشید.

اما اگر هواپیمایی پروازهای بیشتری داشته باشد و خود شما ترانزیت 8 ساعته را انتخاب کنید، دیگر ایرلاین مسئولیتی در قبال مکان استراحت شما ندارد، در اینگونه موارد مسافر می‌تواند از قبل با هواپیمایی مورد نظر هماهنگ کرده و با پرداخت هزینه‌ای بیشتر در هتل‌های فرودگاهی اقامت کند.

 

در ترانزیت‌های کمتر از 8 ساعت شما می‌توانید از نوشیدنی و غذای رستوران‌ها و کافه‌های سالن ترانزیت در فرودگاه استفاده کنید و از گشت و گذار درfree shop فرودگاه لذت ببرید، اما توجه کنید که زرق و برق فرودگاه‌ها باعث حواس پرتی شما نشود، چرا که باعث از دست دادن پرواز بعدی شما می‌شود.

در پایان لازم است بدانید که قوانین ایرلاین ها برای ارائه‌ی خدمات ترانزیت فرودگاهی با یکدیگر متفاوت است، پس قبل از هر تصمیمی برای خرید پرواز با ایرلاین یا آژانس هواپیمایی خود مشورت کنید.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.