سفر کردن چطور یک تغییر بزرگ در زندگی شما ایجاد می‌کند؟

 

سفر کردن چطور یک تغییر بزرگ در زندگی شما ایجاد می‌کند؟

 

لحظاتی در زندگی هستند که هویت ما را می‌سازند. سفر به سرزمین‌های ناشناخته، قرار گرفتن در یک ماجراجویی شگفت‌انگیز و باز کردن آغوشمان به روی هر آنچه که پیش بیاید.

سفر کردن به ما می‌آموزد. نه فقط چیزهایی در مورد جهان بلکه چیزهای در مورد خودمان. چیزهایی که قبلا هرگز فرصت بروز نداشته‌اند.

در این یادداشت چند تغییری که سفر در وجودمان ایجاد می‌کند را با هم بررسی می‌کنیم.

 

 

با زیاد سفر کردن احساس استقلال می‌کنیم

جدا از اینکه به تنهایی سفر می‌کنید و یا گروهی، سفر به شما کمک می‌کند بیش از قبل مستقل شوید. شما باید برای رفتن از نقطه‌ای به نقطه‌ای برنامه‌ریزی کنید. باید بدانید چطور بودجه محدودتان را مدیریت کنید. باید بدانید چطور جاذبه‌های مورد نظرتان را در تعداد روز مشخصی که در سفرید کامل و درست ببینید. همه اینها در نگاه اول چندان سخت نیستند. اما هر کدام شبیه یک پله هستند برای اینکه شما را ذره ذره به درجه‌ای از قدرت ذهنی و فردی برسانند.

 

با زیاد سفر کردن محدوده امنتان را می‌شکنید

در سفر شما خودتان را از محیط امنی که در خانه برای خود بنا کرده‌اید جدا می‌کنید. محیطی با زبان مادری آشنا، آب و هوای آشنا و غذاهای روتین. اما در سفر مجبورید تک تک این‌ عادتهای آشنا را بشکنید و از نو بسازید.

در سفر باید کارهایی انجام دهید که قبلا از نظرتان ترسناک بودند. مثل تنها غذا خوردن در یک رستوران شلوغ با یک محیط کاملا غریبه. شاید در نگاه اول بر آمدن از پس تغییرات جدیدی که سفر به ما تحمیل می‌کند خیلی ساده باشد اما در نهایت غلبه بر ترس بیرون آمدن از محدوده امنمان می‌تواند حس خیلی خوبی را در وجودمان ایجاد کنید.

 

با زیاد سفر کردن می‌آموزید تجربیات شما ارزشی فرا تر از همه چیز دارند

وقتی جلوی کلوسیوم ایستاده‌اید یا وقتی در حال بالا رفتن از رشته‌کوه‌های هیمالیا هستید و اورست را از دور می‌بنید، وقتی در یک روستا در ویتنام قدم می‌زنید... در تمام این وقت‌ها با خودتان به این نتیجه می‌رسید زندگی واقعی همین کاری است که الان در حال انجامش هستید و نه آن چیزهایی که می‌توانید در ازای پرداخت پول بخرید. کم کم و به مرور در می‌یابید که چیزی مهم‌تر این تجربیات منحصر به فرد در زندگی شما وجود ندارد.

 

با زیاد سفر کردن انعطاف پذیرتر و سازگار تر می‌شوید

در سفر همیشه همه چیز همان طور که انتظارش را داریم پیش نمی‌رود. گاهی پروازی کنسل می‌شود، گاهی باران بی وقفه می‌بارد و تمام برنامه‌ها را به هم می‌ریزد، گاهی در قطار خوابمان می‌برد و از ایستگاه رد می‌شویم و سر از شهر دیگری در می‌آوریم. همه این‌ها به شما می‌آموزد که می‌توان برای اتفاقات غیر منتظره راه حل‌های عالی پیدا کرد و تهدید‌ها را به فرصت‌ها تبدیل کرد. کم کم می‌آموزید با انعطاف‌پذیری هر وضعیت ناخوشاندی در سفر تبدیل به بهترین خاطراتمان می‌شود.

 

با زیاد سفر کردن درک عمیق‌تری از احترام به دیگر فرهنگ‌ها پیدا می‌کنید

وقتی با مردمی از دیگر کشورها احاطه می‌شوید، مردمی که فرهنگی‌ها و ارزش‌ها و سبک زندگی متفاوتی با شما دارند، ناگهان به خودتان می‌آیید و می‌بینید جهان واقعی از جهان کوچکی که در ذهنتان ساخته‌اید خیلی بزرگتر است. آنجاست که می‌توانید تمرین کنید ماجراها را از زوایای دیگر ببینید و شیوه‌های جدیدی از زندگی را تجربه کنید. بعد از مدتی این تجربیات کمک می‌کند که تفاوت‌ها و شباهت‌هایی که دیگران دارند را بپذیرید و به آنها احترامی بیش از پیش بگذارید.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.